Łosice 2002

Brawo nasi sportowcy!

 Uczniowie gimnazjum już po raz kolejny zajmują czołowe miejsca w zawodach w piłkę nożną. Tym razem zespół pod kierunkiem pana Janusza Klepacza w Mistrzostwach Mazowsza w Piłce Nożnej Chłopców do lat 16 w Łosicach zająłIII miejsce. 

Turniej odbył się w dniu 17.09.2002. Organizatorem zawodów było Towarzystwo  „Sprawni Razem”.

 

Oto nasza reprezentacja:

Mirgos Jan, Mikulski Rafał, Mikulski Robert, Figaszewski Łukasz, Czernicki Mateusz, 

Kowalski Mariusz.

 

  W dniach 18 i 19 września 2002r uczniowie naszego gimnazjum oglądali  w Żyrardowskim muzeum wystawę pochodzącą ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Warszawie pt. „W afrykańskim rytmie”.

Była to ciekawa lekcja geografii i historii.

 

 

 

 

    20.09.2002 r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej akcji „Sprzątanie świata”. Tym razem sprzątali tereny wokół naszej szkoły.

 Akcja poprzedzona była szkolnym apelem, na którym prowadząca sekcje ekologiczną p. M. Buczkowska rozdała uczniom worki na selektywną zbiórkę surowców wtórnych.

   

 

 

 

 

 

 

W dniu 21.09.2002 r. członkowie koła ekologicznego wraz z opiekunkami

p. Urszulą Górbską i p. Małgorzatą Buczkowską uczestniczyli w Festynie Ekologicznym zorganizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej i Fundację Ochrony Środowiska 

w Żyrardowie.

   

 

 

 

 

    Gimnazjalista -to brzmi dumnie

 

      Dnia 27.09.2002r w Gimnazjum Specjalnym przy SOSW w Żyrardowie odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.  

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    W tym roku do Gimnazjum uczęszczają dwie klasy pierwsze. Klasa I a, której wychowawcą jest pani Barbara Zubkiewicz i klasa I b, której wychowawcą jest pani Sylwia Krówczyńska. W tym uroczystym dniu pani dyrektor Małgorzata Oziębło specjalnym ołówkiem poszczególnym uczniom nadawała status gimnazjalisty – ucznia klasy pierwszej. Następnie każdy nowy gimnazjalista palcem umoczonym w czerwonej farbie podpisywał zobowiązanie do wytrwałego i pilnego zdobywania wiedzy. Klasy trzecie pod kierunkiem pani I. Fedorowicz i pani B. Piotrowskiej oraz pani Magdaleny Zambrzyckiej przygotowały krótki występ artystyczny, który poprzedził uroczystość pasowania. 

 

 

 

 

    W tym także  dniu społeczność uczniowska Gimnazjum otrzymała z rąk pana  Osowicza prezesa fundacji  „Dobre Serce” telewizor kolorowy. Fundatorem prezentu  jest właściciel hurtowni Cibest w Wiskitkach  pan Sławomir Bartczak.

   

 

 

 

 

 

 

        W dniu 29.09.2002 grupa uczniów Gimnazjum uczestniczyła w VI Festiwalu Nauki odbywającym się w Warszawie.

 Uczniowie pod opieką pani M. Krawczyk mogli obejrzeć nowoczesne szybowce. Widzieli także nawigację satelitarną oraz symulację sterowania samolotu.

 

   

 

 

        29. 09.2002 odbyła się w Żyrardowie X impreza integracyjna 

„Są wśród nas”, której to nasz ośrodek jest współorganizatorem.

W tym roku do organizatorów dołączyły : Stowarzyszenie „Amazonki”, Stowarzyszenie Diabetyków. Impreza odbywała się pod hasłem:

"Nasze zdrowie w Naszych rękach". 

 

 

 

 

W organizacji imprezy z naszego gimnazjum pomagały panie: Iwona Fedorowicz, 

Bożena Piotrowska i Agnieszka Górecka.

Przez cały czas trwania imprezy odbywały się:

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.10.2002 w naszym ośrodku uczniowie przygotowali wspaniały występ artystyczny  z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. W ten sposób uczniowie chcieli podziękować swoim nauczycielom za trud wkładany w wychowanie i nauczanie. 

Ciekawy i oryginalny program artystyczny uczniowie przygotowali

pod kierunkiem pań: Romy Grombik, 

Magdaleny Zambrzyckiej, Anny Charemskiej, Urszuli Karpińskiej oraz Sylwii Krówczynskiej.

  Gratulujemy!!!

 

 

Specjalnym gościem uroczystości był przewodniczący rady powiatu żyrardowskiego – Jerzy Słomiński.

Złożył on nauczycielom życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej, oraz uśmiechu  i pogody ducha.

 

        4.10.2002 uczniowie pod opieką pana J. Klepacza oglądali i kibicowali uczestnikom Zawodów Sportowych dla Niepełnosprawnych, które odbywały się w hali OSiR – u  w Żyrardowie.

 

     Dnia 7.10.2002r odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Uprawnionych do głosowania było 127 uczniów. Głosowało 82 uczniów, ważnych głosów oddano 80, 2 głosy były nieważne.

W wyniku głosowania wybrano następujący skład Samorządu:

Przewodnicząca – Sylwia Cieślikowska

Zastępcy          - Kot Ewelina, Grebelski Leszek

Członkowie       -  Fałkowska Justyna, Jesiona Anna

 

Dnia 8.10.2002 r uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w lekcji muzealnej „Działalność Pawła Hulki- Laskowskiego”.

Podczas tej lekcji dowiedzieli się ciekawych wiadomości o życiu i działalności żyrardowianina – pisarza

P. Hulki – Laskowskiego.

 

    

22. 10.2002 r uczniowie klas II–ich byli na wycieczce w oczyszczalni ścieków w Żyrardowie. Odbywała się ona w ramach bloku tematów ekologicznych „Woda źródłem życia” – poznajemy formy oczyszczania wody na terenie naszego miasta.

Wycieczkę zorganizowały: p. Małgorzata Buczkowska i pani U. Górbska.

 

 

 

 

        23.10.2002 r odbył się bieg przełajowy dookoła naszej szkoły dla dziewcząt i chłopców z gimnazjum.

W biegu wzięło udział 45 uczestników.

Organizatorami konkursu i sędziami byli: pani Agnieszka Zdulska i pan Janusz Klepacz.

Za zajęcie I, II, III miejsca uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez TKKF „Sokół” Żyrardów oraz dyplomy ufundowane przez PTTS „Sprawni razem”

 

Oto zwycięzcy biegu:

DZIEWCZĘTA:

I miejsce -  Kania Iwona kl. II a

II miejsce - Sylwia Gąsowska  kl. III b

III miejsce - Cieslikowska Sylwia kl. III a

 

CHŁOPCY:

I miejsce – Mirgos Janusz kl. I b

II miejsce – Sobolewski Tomasz kl. I b

III miejsce -  Laskowski Przemek kl. II b

 

30 października 2002 r nasi uczniowie klas I i II uczestniczyli w konkursie  pod hasłem „Skutki palenia papierosów” zorganizowanym przez prowadzące sekcje prozdrowotną panią Bożenę Piotrowską i panią Marię Oskierę.

Konkurs był prowadzony z wykorzystaniem metod aktywnych. Celem konkursu było uświadomienie uczniom skutków jakie niesie nałóg nikotynowy oraz przeciwdziałanie wchodzeniu młodych ludzi w ten nałóg.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        6 listopada 2002 r w ramach realizacji ścieżki europejskiej odbył się turniej dla klas I gimnazjum pt. „Moje prawa i obowiązki”.

Turniej został przeprowadzony metodami aktywnymi, m. in. uczniowie za pomocą scenek rodzajowych przedstawiali prawa i obowiązki ucznia, pracowali w grupach metodą burzy mózgów oraz wykonywali plakat związany z tematyka konkursu.

W turnieju zwyciężyła klasa I a.

Konkurs przygotowały i poprowadziły : M. Oskiera i M. Krawczyk.  

 

 

Kontynuując tematykę ekologiczną 6.11.2002 r. została zaproszona do Gimnazjum Specjalnego pani Anna Traut – przewodnik Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Prelegentka przybliżyła i poszerzyła wiedzę uczniów na temat

„Różnorodności biologicznej”. Po obejrzeniu filmu o tematyce ekologicznej młodzież brała aktywny udział w dyskusji dotyczącej tematu spotkania. Organizatorami spotkania były panie M. Buczkowska i U. Górbska.

 

 

 

 

              27 listopada odbył się konkurs pt. „Zasady prawidłowego odżywiania – zdrowy styl życia”, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas gimnazjum. Organizatorem konkursu były panie: Maria Oskiera i Bożena Piotrowska.

Konkurs składał się z 4 zadań.

    Zaczynał się od wykonania pierwszego zadania tzw. „skrzynki odkryć”. Uczniowie mieli za zadanie z 10 propozycji wybrać 5 właściwych,

z których ułożyli receptę na zdrowie.

    W zadaniu drugim uczniowie na gotowych szablonach piramidy zdrowego odżywiania wklejali karteczki z nazwami produktów w odpowiednie miejsca piramidy.

    Zadanie trzecie polegało na wybraniu przez uczniów właściwych odpowiedzi w teście wyboru pytań zamkniętych.

    W zadaniu czwartym poszczególni przedstawiciele klas układali jednodniowy jadłospis tj. poprawnie nazywali poszczególne posiłki, zaplanowali je oraz ozdobili swoją pracę.

Na zakończenie konkursu uczniowie dokonali ewaluacji zajęć za pomocą metody „walizki i kosza”. Każdy z uczestników konkursu miał za zadanie na żółtych karteczkach wpisać, co się podobało na zajęciach natomiast na zielonych, co się nie podobało i wrzucić do odpowiednich skrzyneczek.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Klasa, która zajęła pierwsze miejsce otrzymała koszyk z owocami oraz dyplom. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła klasa III b zdobywając 21 punktów.

   

        Dnia 2 grudnia 2002 r. grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Warszawy.

Oglądali seans „Stacja kosmiczna” w kinie trójwymiarowym IMAX – PANASONIC. Poza tym udało się tej grupie zwiedzić z przewodnikiem gmach Sejmu RP, co było wspaniałą lekcją wiedzy o społeczeństwie.

Wycieczkę zorganizowały: p. I. Fedorowicz i p. J. Adamus.

 

        12 grudnia odbył się konkurs pt. „ Tradycje świąt Bożego Narodzenia”

Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania dotyczące historii narodzin Jezusa i tradycji świąt Bożego Narodzenia.  

  

    Spośród nazw potraw wybierali napisy z nazwami tradycyjnych wigilijnych potraw. Wykonywali świąteczny stroik z przygotowanych elementów.

Oprawę muzyczną konkursu stanowiły kolędy i piosenki o tematyce świątecznej odtworzonej na magnetofonie.  

 

 

 

Wyniki konkursu:

I miejsce – klasa II c

II miejsce - klasa II b i III c

III miejsce – klasa I a i kl I b

Konkurs przygotowały panie M. Oskiera i M. Krawczyk.

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    12 grudnia 2002 r. podczas apelu szkolnego odbyło się pierwsze losowanie nagród wśród uczniów, którzy wpłacili pełną odpłatność (50 zł) na komitet rodzicielski.

I i II nagroda przypadła uczniom gimnazjum. Piotr Kuciński otrzymał walkmena, natomiast Łukasz Kołomyjski otrzymał kalkulator.

 

   

W grudniu rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny związany ze świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie wykonywali prace na temat: „Choinka moich marzeń” lub projektowali  kartę świąteczną.

 I miejsce zdobyła kl. III a, II miejsce kl. III b, III miejsce III c i zespół edukacyjno- terapeutyczny.

Organizatorki konkursu to: Maria Oskiera i Martyna Krawczyk.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

     12 grudnia 2002 r. uczniowie Gimnazjum uczestniczyli  

    w spotkaniu z panem Stanisławem Sporażyńskim –

     aktorem Teatru Rozmaitości w Warszawie. 

    Słuchali pięknej mowy ojczystej w wykonaniu 

     zaproszonego gościa.

 

 

 

 

 

 

        W drugiej połowie grudnia uczniowie klas III Gimnazjum przystąpili do egzaminu próbnego.18 grudnia wykonywali test z przedmiotów humanistycznych, natomiast 19 grudnia z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.

Dla uczniów było to nowe i zarazem ważne doświadczenie, próba przed prawdziwym majowym egzaminem.

Życzymy sukcesów.

 

     Dnia 20.12.2002 r. w sali rekreacyjnej odbył się uroczysty apel.

Gimnazjalne koło teatralne z udziałem teatrzyku „Żaczek” zaprezentowało inscenizację teatralno – wokalno- taneczną z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

      Przypomnieliśmy sobie okoliczności przyjścia na świat Dzieciny Bożej, dzieje świętej Rodziny. Pastuszkowie, aniołowie, trzej królowie – wszystko jakby wydarzyło się kolejny raz, tyle artystycznych wrażeń i estetycznych przeżyć możliwe stało się dzięki wspaniałej grze naszych aktorów, przepięknej scenografii, olśniewającym kreacjom, niesamowitym rekwizytom. Opłatek, życzenia w takiej atmosferze uświadomiły nam o tym, co w życiu jest ważne i o tym, że stanowimy jedną rodzinę.

Aktorzy gimnazjum: P. Kalisiak, E. Kot, I. Kania, A. Jesiona, L. Grebelski, S. Gąsowska,  M. Grzejszczyk, P. Cholewińska.

Przygotowanie programu artystycznego:

R. Grombik, A. Charemska, M. Zambrzycka, U. Karpińska  

 

      9 stycznia byliśmy na koncercie noworocznym w wykonaniu uczniów PSM. 

Nasi koledzy ze szkoły muzycznej  śpiewali i grali kolędy na pianinie, skrzypcach oraz mało nam znanym dotychczas instrumencie zwanym obojem. Koncert bardzo nam się podobał  i mamy nadzieję, że będziemy mogli częściej brać udział w tego rodzaju wydarzeniach.

  

 

Zakończył się pierwszy semestr . Jak co roku ,w czasie apelu podsumowującego, Samorząd Uczniowski ogłosił 

                                             listę najlepszych uczniów:

Otrzymali oni dyplomy i drobne upominki. Gratulacje należą się :

Kasi Czubie za średnią 4,35 z klasy I a

Leszkowi Grebelskiemu za średnią 4,76

            i Monice Koper /średnia 4,61/z klasy Ib

Ani Jesiona /średnia 4,1/ z klasy II a

Łukaszowi Dębskiemu / średnia 4,4/ z klasy II b

Mariuszowi Kowalskiemu /średnia 4,7/, Marcinowi Pudło/ średnia 4,5/                

            i Kamilowi Ostrowskiemu /średnia 4,4/  z klasy II c

Sylwii Cieślikowskiej / średnia 4,6/

            i Danielowi Bednarkowi/ średnia 4,4/z klasy III a

Sylwii Gąsowskiej / średnia 4,3/

            i Łukaszowi Pindorowi / średnia 4,2/ z klasy III b

Piotrkowi Sadowskiemu /średnia4,4/ z klasy III c

Pawłowi Domańskiemu z klasy I/II/III e

 

        Również w styczniu, uczniowie naszej szkoły z klas II , zaproszeni zostali do Biblioteki Pedagogicznej w Żyrardowie.

W czasie lekcji „ Książka moim przyjacielem „ przeprowadzonej w bibliotece, uczniowie poznali budowę książek i przypomnieli sobie jak należy o nie dbać .Wszyscy obecni obejrzeli wystawę twórców czeskich , przygotowaną przez pracowników biblioteki.

   

        W lutym 2003 r. odbyły się lekcje muzealne dla uczniów naszego gimnazjum. 

Klasy pierwsze uczestniczyły w prelekcji na temat: „ Obrzędy i wierzenia mieszkańców starożytnej Grecji”, natomiast uczniowie klas trzecich prelekcji pt. „Żyrardów i okolice w okresie II wojny światowej”.

      Lekcje muzealne zostały wzbogacone pokazem slajdów i eksponatów.

Młodzież gimnazjalna oglądała także wystawę poświęconą miastom Mazowsza Zachodniego.

                                                                                  Sekcja regionalna

 

   

    

 

 

    Nasi uczniowie, którzy reprezentowali drużynę Żyrardowa na Mistrzostwach Mazowsza w Ciechanowie  wraz z opiekunem J. Klepaczem.

 

 

 

 

 

    

 

        20.02.2003r. odbyły się w Ciechanowie zawody piłki halowej o Mistrzostwo Mazowsza pod egidą PTSS „ Sprawni razem”. W zawodach brało udział 6 drużyn, reprezentujących:

                Ciechanów

                Łosice

                Żyrardów

                Płock

                Maków Mazowiecki

                Warszawa.

Nasza drużyna zajęła III miejsce. W skład reprezentacji Żyrardowa wchodzili:

Kowalski Mariusz, Cegliński Łukasz, Figaszewski Łukasz, Pudło Marcin, Łapiński Paweł ( uczniowie naszego gimnazjum) oraz Okrasa Zygmunt, Głowacki Krzysztof  

( uczniowie szkoły zawodowej). 

BRAWO !!! 

  

 

        26.02.2003r.    grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Atrakcją tego wyjazdu był udział w programie edukacyjnym Teatru Wielkiego  i Telekomunikacji Polskiej „Kwadryga” – zwiedzanie kulisów teatru, oglądanie urządzeń wspomagających, magazynów teatru ze strojami i dekoracjami, pracowni w których przygotowuje się dekoracje.

      Wycieczkę zakończył spacer po Starym Mieście.

  

 

Nasi uczniowie podczas spaceru na Starym mieście.

 

        Dnia  4.03.2003 r. reprezentanci wszystkich klas gimnazjum  wzięli udział w konkursie pt. „GRECJA DAWNA I WSPÓŁCZESNA zorganizowanym przez sekcję europejską.

Konkurs miał sprawdzić i usystematyzować wiedzę uczniów na temat kultury Grecji dawnej i współczesnej.

       Dzięki wykorzystaniu metod aktywizujących uczestnicy zapomnieli, że biorą udział w konkursie i z wielkim zaangażowaniem pokonywali kolejne zadania. Po raz kolejny uświadomili sobie wielkość cywilizacji starożytnej Grecji.

Pani Monika Oskiera i pani Martyna Krawczyk, organizatorki konkursu, zapewniły także dla zwycięzców atrakcyjne nagrody. 

            I miejsce    kl. I. B

           II miejsce    kl. II C  i   kl. III. A

          III  miejsce   kl. III B  i  kl. III  C

 

            Tegoroczne obchody DNIA KOBIET były dość  nietypowe. Samorząd Uczniowski, pod opieką pani Sylwii Krówczyńskiej i pani Iwony Fedorowicz, zaproponował wybory miss  i mistera. 

Całość imprezy przygotowała i przeprowadziła sekcja imprezowo-kulturalna, którą pokierowała pani Roma Grombik.  

     Już w styczniu odbyły się wybory gimnazjalistek i gimnazjalistów do finałowego konkursu. W ich wyniku wyłoniono sześć kandydatek ubiegających się o tytuł miss i sześciu kandydatów o tytuł mistera szkoły.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MISS PUBLICZNOŚCI 2003, została  

Sylwia Gąsowska.

Tytuł MISTERA PUBLICZNOŚCI 2003  przypadł

Mateuszowi Czernickiemu

 MISS GIMNAZJUM 2003 wybrano  

Iwonę Kanię z klasy II A oraz MISTERA GIMNAZJUM  2003

Mateusza Czernickiego z klasy III C.

 

 

 

         13.03.2003 r. koło ekologiczne zorganizowało i przeprowadziło wycieczkę do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Żyrardowie.

Podczas lekcji laboratoryjnej uczniowie poznali :

pracownię bakteriologiczną i jej wyposażenie, codzienne obowiązki i zadania pracowników, sposoby wykrywania bakterii, miejsce do którego  można zgłosić się w przypadku podejrzenia o chorobę zakaźną układu pokarmowego.

W czasie lekcji laboratoryjnej  uczniowie obejrzeli pod mikroskopem bakterie :salmonelli ,gronkowca, duru brzusznego, czerwonki , „ Coli ” Lekcję zorganizowały opiekunki koła ekologicznego pani M. Buczkowska i pani U. Górbska.

 

        Opiekunowie sekcji ekologicznej pani Urszula Górbska i pani Małgorzata Buczkowska, w ramach zacieśniania współpracy i zachęcania do działań na rzecz najbliższego otoczenia, zorganizowały  20.03.2003 r. spotkanie z dyrektorem Centrum Edukacji Ekologicznej w Żyrardowie panią  E. Domostowicz.

     W czasie spotkania , które przebiegało pod hasłem  „RADY NA ODPADY” uczniowie otrzymali praktyczne wskazówki, jak radzić sobie z odpadami.

 

Co działo się u nas pierwszego dnia wiosny ?

- konkurs plastyczny  zorganizowany przez panią Monikę Oskierę  oraz  panią Bożenę Piotrowską

- zwiedzanie wystawy w  Bibliotece Pedagogicznej pod  problemowym tytułem  „ Czy ściganie to sztuka czy oszustwo - argumenty ZA   I    PRZECIW”

- a także wystawy  w  Muzeum Mazowsza Zachodniego wystawy poświęconej miastom najbliższej okolicy

- oglądaliśmy też  film

  Każdy wychowawca miał więcej czasu niż zwykle dla swojej klasy na pogaduszki. Czas tego dnia upłynął szybciej niż zazwyczaj  i nie wszystkim chciało się wracać do domu ...

 

   

 

 

Również  w marcu  każda druga klasa wzięła udział w lekcji muzealnej 

„ HISTORIA  POLSKICH SYMBOLI  NARODOWYCH ”.

Lekcje muzealne organizują dla nas pracownicy Muzeum Mazowsza Zachodniego i p. Martyna Krawczyk.

 

 

 

 

 

     Po raz kolejny zaproszeni zostaliśmy na koncert do Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia w Żyrardowie.

27.03.2003 r. odbył się tam wiosenny  koncert  pt.  „DZIECI - DZIECIOM”. 

Tym razem usłyszeliśmy  znane i  te trochę mniej znane utwory w wykonaniu utalentowanych młodych muzyków .

Utwory wykonywane były na różnych instrumentach m.in. trąbce, oboju, skrzypcach, wiolonczeli, klarnecie, perkusji, fortepianie, flecie.

 

 

 

Kolejne losowanie nagród  dyrektora szkoły  dla uczniów, którzy wpłacili pełną kwotę na Komitet Rodzicielski odbyło się 3 kwietnia.

Nagrody tym razem wylosowali: Iwona Kania / walkman/, 

Jurek Adamczyk  / kalkulator/ , Paulina Matusiak /budzik/.

 

 

 

 

 

 

       

 

       24 kwietnia mieliśmy niecodziennych gości. Do naszej szkoły przyjechali policjanci z psem tropiącym. Dowiedzieliśmy się jak należy się zachować w razie zagrożenia ze strony psa . Poznaliśmy  przyczyny agresywnych zachowań psów. Pokaz tresury psa policyjnego był  również  bardzo ciekawy i wiele nas nauczył .

 

 

 

 

 

   

28 kwietna uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez sekcję czytelniczo medialną .

Każda klasa odpowiadała na zadania z innej dziedziny :

klasy I   prasa i media

klasy II TV i film

kasy III multimedia i książki.

Zwycięzcami konkursu zostali reprezentanci klas:

I miejsce - klasa  II b, 

II miejsce - klasa III b,

III miejsce - klasa III a

i wyróżnienie - klasa I a .   

         Gratulacje !

 

Z WIZYTĄ W JURKACH

 

                        Dnia 29.04.2003 r. w Jurkach  rozstrzygnięto konkurs plastyczny.

 

 

 

 

Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia:

Leszek Grebelski kl. Ib i Adam Mońka kl. II b

                       

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

W konkursie recytatorskim

„Strofy o Ojczyźnie” udział wzięli:

 Sylwia Czupryńska kl. III a

i Łukasz Padaliński kl. II c.

 

 

 

 

 

 

Konkurs plastyczny

 

        Dnia 30 04 2003 r. odbył się konkurs plastyczny „Nie pij!” Organizatorem konkursu były panie B. Piotrowska i M. Oskiera – opiekunki sekcji prozdrowotnej. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat o tematyce antyalkoholowej

i ułożyć hasło. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem i zainteresowaniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki konkursu

Miejsce I: II b i I a

Miejsce II – III a i III b

Miejsce III – I b, III c, II c, II a, zespół edukacyjno-terapeutyczny.

 

MARYSINKI – ŚWIĘTO SOSW

30 IV 2003 r. po raz 37 Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy obchodził swoje święto. Na początku głos zabrał Dyrektor SOSW mgr Paweł Długosz, który wszystkich serdecznie powitał i przedstawił program „Marysinek”.

 

 

 

Atrakcją dnia byli członkowie żyrardowskiego klubu sportowego „SU HUYNH VIET VO DAO”. Zaprezentowali pokaz wietnamskiej sztuki walki, który bardzo spodobał się młodzieży.

 

 

 

 

 

 

        Podczas Święta Szkoły sekcja europejska przygotowała konkurs dotyczący Unii Europejskiej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjum i szkoły zawodowej.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce: Edyta Kwaśniewska kl. III a   Beata Pindor kl. I d Z

II miejsce: Mirek Cegliński kl. III b, Damian Czupryński kl. III a

       Mateusz Czernicki kl. III c, Anna Jesiona kl. II a 

         Aneta Pindor kl. II a Sebastian Kujawa kl. I d Z

III miejsce: Mariusz Kowalski kl. II c, Małgorzata Szlaga kl. III a

         Jarosław  Marczuk kl. III b, Karolina Kraska kl. I d Z

 

 

 

 

    

 

 

    Dużą popularnością zwłaszcza wśród chłopców cieszyły się zawody sportowe „Wyciskanie sztangi leżąc”, które prowadził pan Janusz Klepacz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loterię fantową prowadziły panie:

Iwona Fedorowicz i Sylwia Krówczyńska.

 

 

 

 

 

 

 

 

Stoisko z ciastkami i napojami prowadziły panie:

Mirosława Ceglińska i Grażyna Sosińska oraz uczniowie szkoły zawodowej.

Konkurs na „Marysinkę” wygrało ciasteczko wypieku p. G. Sosińskiej.  

 

 

 

 

 

 

 

          6 maja na zaproszenie Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie gościł już po raz kolejny mieszkający w Anglii artysta plastyk pan Zygmunt Wiśniewski. Pan Zygmunt bardzo lubi zajęcia z naszymi uczniami. Także w tym roku pod jego fachowym okiem gimnazjaliści poznawali tajniki malowania pastelami. Organizacją warsztatów zajęła się ucząca plastyki pani Sylwia Krówczyńska.

 

 

          8 i 9 maja uczniowie klas III przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Część humanistyczną pisali 8 maja, natomiast 9 maja część matematyczno- przyrodniczą.

 

 

          10 maja 2003 roku na Placu Zamkowym w Warszawie rozpoczęły się X Polskie Spotkania Europejskie, gromadzące zwolenników integracji europejskiej.

W spotkaniach wzięła udział grupa uczniów z gimnazjum pod opieką nauczycieli: Martyny Krawczyk i Bożeny Piotrowskiej.

Najciekawszym punktem imprezy była barwna parada Szumana. Przez cały czas  na Placu Zamkowym trwał festyn przygotowany przez organizacje proeuropejskie.

 

 

22 maja w SOSW w Żyrardowie odbyły się zawody lekkoatletyczne z udziałem reprezentacji z Sochaczewa. Były to eliminacje do Mistrzostw Mazowsza. Nasi reprezentanci to: Mirgos Jan, Ścisłowski Marcin, Pudło Marcin, Kowalski Łukasz, Okrasa Zygmunt, Mateńko Przenysław, Kosiorek Sylwester i Klaudia Nowicka. Opiekunami naszych uczniów byli: pan Janusz Klepacz, Agnieszka Zdulska, Jacek Adamiak.

 

 

27 maja odbyła się IV Olimpiada Niepełnosprawnych Województwa Mazowieckiego. Reprezentacja Gimnazjum Specjalnego przy SOSW w Żyrardowie godnie broniła barw swojej szkoły. Na zdjęciu obok nagrodzeni zwycięzcy.

 

 

2 czerwca 2003 dzieci z DDP długo będą pamiętać. Wychowankowie, ich rodzice oraz nauczyciele i opiekunowie byli na wycieczce w Zakładzie Doświadczalnym SGGW w Rogowie. Zwiedzali alpinarium, arboretum i Muzeum Lasu i Drewna.

 

 

 

W tym dniu najlepsi uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej oraz klasy, które zwyciężyły w konkursie na „ najlepszą klasę” pod opieką pań: Sylwii Krówczyńskiej, Iwony Fedorowicz, Joanny Adamus, Urszuli Górbskiej i Jwony Jamiołkowskiej udały się na wycieczkę do Kopalni węgla brunatnego w Rogowcu oraz do Rezerwatu Węże i Rezerwatu Niebieskie Źródła w Tomaszowie Mazowieckim. Wycieczkę zorganizowała pani Sylwia Krówczyńska a przewodnikiem była pani Grażyna Haude.

 

      5 czerwca Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Warszawie, Filia w Żyrardowie podsumowała konkurs pt: "Książka moim przyjacielem”. W uroczystości wzięli udział uczniowie:

Łukasz Dębski klasa II b.

Mariusz Godlewski i Łukasz Padaliński klasa II c.

Piotr Sadowski i Łukasz Olszewski klasa III c.

Wszystkie trzy klasy otrzymały dyplomy z podziękowaniem za udział, a klasa II b nagrodę książkową za oryginalność pracy.

 

 

     9 czerwca opiekunowie Sekcji Prozdrowotnej: Bożena Piotrowska i Maria Oskiera oraz opiekunowie Sekcji Ekologicznej: Urszula Górbska i Małgorzata Buczkowska przygotowały całodniowy festyn pod hasłem „Czy jestem Omnibusem w dziedzinie zdrowia i ekologii”. Festyn miał na celu podsumowanie wiedzy uczniów w ramach realizowanych na zajęciach ścieżek, prozdrowotnej i ekologicznej.

W imprezie wzięli także udział przedstawiciele SANEPID w Żyrardowie oraz kierownik PCK w Żyrardowie. Omnibysem został uczeń klasy III c Łukasz Cegliński. Nagrody dla uczniów zorganizowały opiekunki sekcji prozdrowotnej.

 

 

 

12 czerwca na zakończenie nauki w gimnazjum uczniowie klas III uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedzali zabytki Łazienek Królewskich oraz uczestniczyli w projekcji filmu w kinie trójwymiarowym. Na zakończenie wycieczki uczniowie zjedli posiłek w restauracji Mc Donalds. Wycieczkę zorganizowały: Bożena Piotrowska, Martyna Krawczyk oraz Iwona Fedorowicz.

 

    13 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował ostatni w tym roku szkolnym apel. Odbyło się III Losowanie Nagród wśród uczniów, którzy wpłacili pełną kwotę na Komitet Rodzicielski. Jak za każdym razem nagrody losował Dyrektor Ośrodka p. Paweł Długosz.

Na tym apelu podsumowano wyniki konkursu na „ najlepszą klasę”. Oto zwycięzcy:

I miejsce klasa I b

II miejsce klasa II b

III miejsce klasa III a.

Dla zwycięzców był puchar przewodni oraz dyplomy i słodycze. Wcześniej w nagrodę klasy były na wycieczce autokarowej.

 

 

 

    17 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie klas III. Do uczniów ostatnie słowa skierował Dyrektor Ośrodka Paweł Długosz i Dyrektor Gimnazjum Małgorzata Oziębło.

Klasy drugie pod fachowym pani Romy Grombik i pani Magdaleny Zambrzyckiej przygotowały krótki program artystyczny. Na zakończenie trzecioklasiści podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie i wykształcenie. Wychowawcami klas III były panie: Bożena Piotrowska, Iwona Fedorowicz oraz Martyna Krawczyk.

Powrót